Hírek

U15-ös csapatunk szépen zárta a szezont

130146310_1185274948537288_116809755814017873_n

2020.november 22-én az U15-ös csapatunk újra pályára léphetett Tiszavasváriban a területi Bajnokság következő fordulójában.

A járványügyi helyzetre való tekintettel minden szabályt betartva indultunk el roppant jó hangulatban, sajnos a két hiányzónk nélkül.

Vasárnapi ebéd helyett a Tiszavasvári lányokkal csaptunk össze a pályán. Mivel másfél hónapja nem játszottunk mérkőzést, a kezdet kicsit döcögött, nehezen akart megindulni a gólgyártás, több technikai hibát vétettünk. A végeredmény 27:13 lett a lányaink javára.

Egy mérkőzést pihentünk, majd a Kazincbarcika ellen léptünk pályára. A lendületünk egy percre sem lankadt, hiszen a 40 perc alatt összesen 2 gólt kaptunk, a remek védekezésünknek és kapusteljesítményünknek köszönhetően, azt is az első félidőben. A 29. gólt Fruzsi a fél pályáról lőtte az utolsó másodpercben. Borzasztó büszke voltam a lányokra, hogy végig komolyan vették a mérkőzéseket, és felszabadultan, mosolygósan játszottak, szebbnél szebb lerohanásos gólokat, és számos egyén remek megoldásokat láttam vissza abból amit gyakorolni szoktunk edzéseken. Sajnos a tabellát eltörölték ennek a korosztálynak, de az eredményeink szerint veretlenül állunk a képzeletbeli dobogó tetején. A folytatás hogy lesz még nem tudjuk, de reméljük sok mérkőzést tudunk majd játszani a tavaszi szezonban is.

A meccsek jó hangulatúak voltak. A kezdetleges bambulásból sikerült felébrednünk és összeszedni a védekezést. Támadásban nagyon szép összjátékok voltak. A nap végére nagyon elfáradtunk.

Czifra Rebeka

Szerintem nagyon jó volt, mi is és az ellenfelek is megadtuk egymásnak a tiszteletet. Nagyon jól éreztük magunkat és rendesen elfáradtunk. Meccsek között karanténbulit csináltunk.

Rácz Zsófia

A koronavírus járvány miatt meg kellett változtatni az U15-ös bajnokság versenykiírását,
megszüntették a kiemelt és a területi csoportokat, összevonások történtek területi elvek alapján, így
egy csoportba sorolták lányainkat a DSI és a Kisvárda csapatával, akik az első három hónapban a
kiemelt bajnokságban versenyeztek, illetve hozzánk kerültek Mátészalka és Balmaz korosztályos
lányai is, akik addig a területi bajnokság egy másik csoportjában versenyeztek.
Az új felállásban az első fordulót nekünk sikerült megrendezni, így itthon vártuk az év utolsó
mérkőzéseit. Reggel kilenc órakor a DSI csapatával kezdtük a napot, sajnos az első félidőben
megszeppenve támadtunk, nem mertünk kapura lőni. A védekezésünk jól működött, kapusaink jól
teljesítettek, de mindössze 3 gólt lőttünk. A második félidőben végre el kezdtünk kézilabdázni, és
12:14-es szoros félidei eredményt értünk el. A második félidei eredményünkkel teljes mértékben
elégedettek lehetünk. Rövid pihenő után a Tiszavasvári csapatával játszottunk, velük ebben a
szezonban már többször találkoztunk, ismét magabiztos győzelem született, az összes játékosunknak
sikerült gólt szerezni, 33:9-es győzelem született.
Murvai Anna és Bohács Bogi értékeli a játékunkat:

A mai meccseken nagyon jól teljesített a csapat. Az első meccs első féidejében meg voltunk
ijedve és nem úgy sikerültek a dolgok ahogy szerettük volna,viszont a második félidőben már el
kezdtünk kézilabdázni, Végül is kikaptunk, de rengeteg tapasztalatot szereztünk. A második meccsen
fölényben játszottunk , sikerült több figurát is végig vinni és mindenki hozzá tett a csapat sikeréhez.

Bohács Boglárka

Szerintem a Debreceni meccsen az első félidőben nem voltunk a legjobbak csak passzolgattunk
meg ott elég sok gólt is kaptunk de a második félidőre már sok szép dolgot csináltunk nekem
szerintem jobban kellett volna védekezni. A tiszavasvári meccsen meg szerintem nagyon jól
játszottunk sok gólt lőttünk. A kapusok mind a két meccsen nagyon ügyesek voltak sok ziccert
kifogtak.

Murvai Anna

Elmondhatjuk, hogy az U15-ös csapatunkkal sikeres évet hagyunk magunk mögött. A 9 lejátszott
bajnokink közül mindössze egyet, a fent említett DSI ellen vívott mérkőzést veszítettük el, a
többieken fölényes győzelmek születettek. Reméljük az új csoportbeosztásban is jó mérkőzéseket,
sok győzelmet fogunk aratni. Békés ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánunk minden kedves