Hírek

Elkezdődött az idei szezon

IMG_6162

Elkezdődött az idei szezon, volt akinek kedvezett viszont, volt olyan is sajnos akinek nem volt épp szerencsés az idei első mérkőzés.

Edzőink a következőképpen értékelték csapataik teljesítményét:

Tarné Hadadi Beáta így értékelte az U15 illetve a serdülő csapatát:

2020.09.12-án szombaton hat csapat részvételével megkezdődött az U15-ös korosztály területi
versenyei városunkban. Utolsó mérkőzéseinket 7 hónappal ezelőtt játszottuk. A csapathoz érkezett
két Fruzsi a környező városokból, akik nagy erősségei lettek csapatunknak. Szükség is volt rá hiszen
csapatkapitányunkat, Nórit elveszítettük az egyik felkészülési mérkőzésünkön sajnos hosszú időre,
illetve a másik lővőjátékosunk eligazolt csapatunktól.
A mérkőzések zárt kapuk mögött zajlottak. Első mérkőzésünket Tiszavasvárival játszottuk, a tavalyi
évben is ellenük kezdtük a szezont. A lányaink nagy iramot diktáltak az elejétől fogva mindössze
három gólt kaptunk az első félidőben, ellenben az ellenfél kapujába tizenötször találtak be. A
második félidőben is szinte megismételtük az első félidei teljesítményünket, végül 7-28-as Nánási
győzelem született.
10 perc pihenő után következett is második mérkőzésünk Tokaj csapatával. A dupla terhelés nem
igazán látszott lányainkon, a tempóból nem igazán fogtak vissza itt is nagyarányú 30-10 es győzelem
született. Örülök, hogy ilyen magabiztos teljesítménnyel kezdtük a szezont, amit remélem végig meg
tudunk tartani.

ser 20202020.09.13-án vasárnap ismét elrajtolt a Serdülő csapatunk bajnoksága 7 hónap kényszerpihenő
után. Az idei versenykiírás kedvezményezett csapatunknak hiszen a tavalyi gárda nagy része együtt
maradt, sőt még beállós poszton erősíteni is tudtunk Mile Vanda személyében.
Az első meccs máris rangadónak ígérkezett, a csonkaszezon végén a második helyen zárt Eger
csapatát fogadtuk. A lányok egész héten nagy izgalommal várták, hogy újra pályára léphessünk.
A kezdés álomszerű volt hiszen kemény védekezésünknek és Eszter védéseinek köszönthetően állva
hagytuk az ellenfelet, rengeteg gyors, lerohanásgólt szereztünk, hamar 7:2-t mutatott az
eredményjelző. A csarnok hőmérséklete is igazodott a meccs hófokához, gyorsan elhasználódott a
levegő, gyakori cserékkel próbáltam frissíteni a csapatot. A félidei szünetre 16:9-es eredménnyel
mentünk.
A szünet után tovább tudtuk növelni előnyünket, külön öröm, hogy mindenki pályára tudott lépni, és
szinte mindenki gólt is lőtt. A végeredmény 30-21. Az elvégzett munka, az edzőmeccseink
eredményei és az első forduló alapján, ha a sérülések elkerülnek bennünket mindenképp dobogóra
várom a csapatomat ,és ha már ott vagyunk merjünk nagyot álmodni.

Jenei Tamás, ifi csapatunk edzője:

A múlt heti 1 gólos Orosháza elleni vereségünk után ezen a héten még nagyobb erőbedobással készültünk PC Trade Szegedi NKE elleni találkozóra. A mérkőzést kiváló védekezéssel kezdtük és támadásban is egyre gyorsabban és pontosabban kezdtünk játszani. A 20.percre már sikerült kiépítenünk egy 6 gólos előnyt, amiből az ellenfelünknek még sikerült faragni a félidő végéig, így 4 gólos, 14-10-es eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. A második félidőt a szünetben megbeszéltek szerint, koncentrált támadó játékkal, agresszív védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel kezdtük, így csapatunk ismét kialakított egy 7 gólos előnyt. Ez a különbség a mérkőzés végéig meg is maradt és egy magabiztos győzelemmel kezdtük a bajnokságot hazai pályán.

Az ifi mérkőzés jegyzőkönyve ide kattintva megtekinthető.

És végül felnőtt csapatunk mentora, Molnár András aki, az alábbi értékelésben foglalja össze gondolatait.

IMG_6162Nagy csatára számított mindkét csapat, akik jól megismerhették egymást a felkészülés alatt. Ennek megfelelően túl nagy meglepetést nem is tudtak okozni egymásnak. A meglepetés az volt, hogy a mérkőzés előtt az egri kispad lelkesedése egyértelműen túlnőtt a miénken amit”hangerejük”is jelzett. Ez érthetetlen számomra. Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést de óriási küzdeni tudással, többszöri változtatással sikerült minimalizálni a különbséget a félidőre. Ebben nagy szerepet játszott Kiss Detti kiemelkedő teljesítménye a kapuban. A félidei megbeszélést követően számomra érthetetlenül ismét rosszul kezdtük a félidőt. És ez ilyen mérkőzésen megengedhetelen. Komoly koncentráció hiányra utal. Ennek ellenére is sikerült fellállnunk de 20-18-nál két komoly fegyelmezerlenség olyan hátrányba sodort bennünket ahonnan már nem tudtunk visszajönni. Gratuláciöm az ellenfélnek, ők mindent megtettek a győzelmükért! A csapatomat elmarasztalom mert nem a megbeszélt stratégia szerint játszotta le a mérkőzést. Ezért nagy árat fizettünk és emiatt végig csak mentünk az, eredmény után. A rutinosabb játékosoknak, nagyobb fegyelemmel és figyelemmel kell játszani a jövőben ahhoz, hogy céljainkat elérjük! Nehéz feladat előtt állunk de azt is tudjuk, hogy közösen képesek vagyunk végrehajtani azt.

A felnőtt mérkőzés jegyzőkönyve ide kattintva megtekinthető.

Véleményem szerint nincs ok a kesergésre hiszen, még nagyon az elején vagyunk. Az biztos, hogy csapatainknak innentől kezdve csak többet kell teljesíteniük ha szép eredményekkel szeretnének büszkélkedni.